Kontakt

KUND- OCH SÄLJSUPPORT

Tel: +46 44 454 10
E-post: order@glimakra.com

Victor Nilsson
Kundsupport
Tel: +46 44 454 26
E-post: victor@glimakra.com

Jenny Malmsten Betsikokos
Kundsupport
Tel: +46 44 454 34
E-post: jenny@glimakra.com

Inger Norling-Frick
Kundsupport
Tel: +46 44 454 13
E-post: inger@glimakra.com

Kerstin Norling
Kundsupport
Tel: +46 44 454 15
E-post: kerstin@glimakra.com

FÖRSÄLJNING SVERIGE

Jonas Andersson
Representant södra och västra Sverige
Tel: +46 44 454 02
Mob: +46 70 345 42 17
E-post: jonas@glimakra.com

Michael Holmgren
Representant östra och norra Sverige
Tel: +46 44 454 07
Mob: +46 73 845 40 44
E-post: mh@glimakra.com

 

FÖRSÄLJNING NORGE

Axel Karlsson
Representant Norge
Tel: +46 44 454 01
Mob: +46 73 045 46 14
E-post: axel@glimakra.com

FÖRSÄLJNING TYSKLAND | AGENT

Glimakra of Sweden
Marie-Curie-Str. 5
DE-59423 Unna
Tel: +49 (0) 2303-98653 0

Manfred Wilk
Representant Tyskland
Tel: +49 (0) 2303-98653 20
E-post: manfred.wilk@glimakra.com

Fabian Wilk
Representant Tyskland
Tel: +49 (0) 160 783 53 83
E-post: fabian.wilk@glimakra.com

Michael Kortmann
Representant Tyskland
Tel: +49 (0) 157 714 520 71
E-post: michael.kortmann@glimakra.com

 

FÖRSÄLJNING FRANKRIKE | AGENT

MC Diffusion
75 Avenue du Général de Gaulle
FR-92800 Puteaux
Tel: +33 147-78 00 56
E-post: mcdiffusion@mc-diffusion.fr
www.mc-diffusion.archiexpo.fr

FÖRSÄLJNING COMPONENTS

Benny Edenblad
Försäljning Components
Tel: +46 140 412 03
Mob: +46 76 146 14 40
E-post: benny@glimakra.com

Christian Dahlström
Platschef Components
Tel: +46 140 412 01
Mob: +46 73 326 14 40
E-post: christian@glimakra.com

Lina Kambler
Order | Fakturering Components
Tel: +46 140 412 12
E-post: lina@glimakra.com

 

FÖRSÄLJNING WALLSYSTEMS

Mats Venhammar
Försäljning Wallsystems
Tel: +46 44 454 33
Mob: +46 70 522 00 92
E-post: mats@glimakra.com

Carina Forselius
Kundsupport Wallsystems
Tel: +46 44 454 16
E-post: carina@glimakra.com

 

FÖRSÄLJNING WINDOWS

Kenneth Nilsson
Försäljning Windows
Tel: +46 44 454 09
Mob: +46 70 298 54 09
E-post: kenneth@glimakra.com

Glimakra of Sweden AB

HUVUDKONTOR

Box 125, SE-289 04 Glimåkra, Sweden
Vävstolsgatan 1, Glimåkra, Sweden
Tel: +46 44 454 10
E-post info: info@glimakra.com
E-post fakturor: invoice@glimakra.com

 

COMPONENTS

En ledande underleverantör av fanerade komponenter till möbel och inredningsindustrin.

Västra vägen 31
SE-573 41 Tranås, Sweden
Tel: +46 140 412 00
E-post info: tr-info@glimakra.com
E-post order: tr-order@glimakra.com
E-post fakturor: tr-invoice@glimakra.com
Webbplats: Components

 

WALLSYSTEMS

Vägg- och skärmsystem i kompaktlaminat för duschrum, tvättstugor och omklädningsrum.

Box 125, SE-289 04 Glimåkra, Sweden
Vävstolsgatan 1, Glimåkra, Sweden
Tel: +46 44 454 10
Webbplats: Wallsystems

 

WINDOWS

Kundanpassade fönster för moderna villor, lägenheter eller kulturhistoriskt värdefulla byggnader.

Box 125, SE-289 04 Glimåkra, Sweden
Vävstolsgatan 1, Glimåkra, Sweden
Tel: +46 44 454 10
Webbplats: Windows

LEDNING

Anders Barrklint
VD
Tel: +46 44 454 29
E-post: anders.barrklint@glimakra.com

Ronny Englund
Ekonomichef
Tel: +46 44 454 23
E-post: ronny@glimakra.com

Göran Karlsson
Marknadschef
Tel: +46 44 454 17
Mob: +46 73 045 44 05
E-post: goran@glimakra.com

Kari Pylkkönen
Produktchef
Tel: +46 44 454 22
E-post: kari@glimakra.com

Johan Norlin
Produktionschef
Tel: +46 44 454 30
E-post: johan@glimakra.com

Christian Dahlström
Platschef Components
Tel: +46 140 412 01
Mob: +46 73 326 14 40
E-post: christian@glimakra.com

ADMINISTRATION

Anna Mårtensson
Ekonomi
Tel: +46 44 454 18
E-post: anna@glimakra.com

Anette Nordin
Ekonomi Components
Tel: +46 140 412 02
E-post: anette@glimakra.com

 

KUNDSUPPORT | MARKNAD

Ia Sjöstedt
Kundsupportchef | Marknadskoordinator
Tel: +46 44 454 14
E-post: ia@glimakra.com

 

INKÖP

Heléne Schuller
Inköpare
Tel: +46 44 454 19
E-post: helene@glimakra.com

PRODUKTUTVECKLING

Jessica Svensson
Design och produktutveckling
Tel: +46 44 454 24
E-post: jessica@glimakra.com

 

PRODUKTION

Carl Johan Lindvall
Produktionsplanerare
Tel: +46 44 454 03
E-post: carljohan@glimakra.com

Johan Augustsson
Produktionschef Components
Tel: +46 140 412 08
Mob: +46 72 222 84 46
E-post: johan.augustsson@glimakra.com

Johan Dahlström
Transport | Logistik Components
Tel: +46 140 412 09
Mob: +46 72 222 84 47
E-post: johan.dahlstrom@glimakra.com

Per Gustavsson
Orderberedning Components
Tel: +46 140 412 16
Mob: +46 70 662 59 53
E-post: per@glimakra.com

Utställningar

SVERIGE

Studio B3
Barnhusgatan 3
SE-111 23 Stockholm
Tel: +46 08 21 42 31
E-post: info@studiob3.com
www.studiob3.se
Öppettider: Mån – Fre 9:00 – 16:30

 

Form/Design Center
Lilla torg 9
SE-211 34 Malmö
Tel: +46 40 664 51 50
E-post: form@formdesigncenter.com
www.formdesigncenter.com
Öppettider: Tis – Lör 11:00 – 17:00, Sön 12:00-16:00

 

NORGE

Canvas
Drammensveien 114
NO-0273 Oslo
Tel: +47 45 042 111
E-post: janniche@canvas.no
www.canvas.no

 

TYSKLAND

Wilk
Marie-Curie-Str. 5
DE-59423 Unna
Tel: +49 (0) 2303-98653 0
E-post: info@wilk-gmbh.de
www.wilk-gmbh.de

 

FRANKRIKE

MC Diffusion
75 Avenue du Général de Gaulle
FR-92800 Puteaux
Tel: +33 147 78 00 56
E-post: mcdiffusion@mc-diffusion.fr
www.mc-diffusion.archiexpo.fr